Navigace: E-obchod tvrze BOUDA -> Knihy

HANIČKA – dělostřelecká tvrz z let 1936 – 1938, malý průvodce

 
HANIČKA – dělostřelecká tvrz z let 1936 – 1938, malý průvodce
 
 
Název: HANIČKA – dělostřelecká tvrz z let 1936 – 1938, malý průvodce
Autor: Bohuslav KACHLÍK, Martin RÁBOŇ, Luděk VÁVRA
ISBN: 80-86463-24-9
Vydání, rok: první, 2007
Formát: A5
Počet stran: 100
Druh papíru: křídový
Vazba: brožovaná
Jazyk: česky, německé resumé
Vydal: SPOLEK PŘÁTEL ČS.OPEVNĚNÍ BRNO


Nová publikace z nakladatelství a vydavatelství Spolek přátel čs. opevnění Brno, s. r. o. je dárkem k letošnímu 70. výročí dokončení stavby největšího bojového objektu čs. opevnění z let 1936 – 1938 kterým je dělostřelecký srub R – S 79 „Na mýtině" dělostřelecké tvrze Hanička. Kniha věnovaná Haničce přibližuje na 100 stranách formátu A5 historii i současnost této zřejmě nejslavnější moderní pevnostní stavby na našem území. Autoři ji věnovali památce velitele tvrze, kterým byl v roce 1938 mjr. pěchoty Jaroslav Novák.
V úvodu je čtenář seznámen s politickou situací v době vzniku tvrze Hanička, s faktory ovlivňujícími obranyschopnost Československa, s přípravami na obranu republiky a s událostmi v Mnichově v září 1938. Stručně je popsána také typologie objektů čs. pevnostního systému, velmi podrobně pak vznik, stavba a celá historie tvrze, včetně podrobného popisu všech jejích objektů a podzemních prostorů.

Z úplných novinek lze jmenovat například životopis mjr. pěchoty Nováka popisující jeho pohnuté životní osudy. Také je poprvé uvedena na pravou míru tajemná historie zkoušek odolnosti bojových objektů Haničky v době okupace. Autoři dokládají použití protibetonových střel Rochling – jedné z tajných zbraní III. říše.
Předností publikace je množství fotografií – 24 černobílých, 32 barevných. Přehlédnout nelze rozsáhlou výkresovou dokumentaci – je jí 21 stran. Naprostá většina je v atraktivním provedení 3D a tak si lze dobře představit podobu objektů i některých podzemních prostorů tvrze v detailu. Některé výkresy jsou rovněž v provedení barevném.
 
 
Máte nějaký dotaz na toto zboží? Neváhejte a zeptejte se nás.
*
 
 
*

Znovu vygenerovat
Kontrolni kod
 
 
 

 


A | A
Přihlásit


Zapomněli jste heslo?
Zadejte Váš e-mail a přihlašovací údaje Vám budou zaslány na Vaši e-mailovou adresu zadanou při registraci.


Košík je prázdný