Navigace: E-obchod tvrze BOUDA -> Knihy

Slovenská armáda v ťažení proti Sovietskemu zväzu III. (1941-44)

 
Slovenská armáda v ťažení proti Sovietskemu zväzu III. (1941-44)
 
 
Název:
Slovenská armáda v ťažení proti Sovietskemu zväzu III. (1941-1944)
Autor:
Pavel MIČIANIK
ISBN:
978-80-
Vydání, rok:
první, 2009
Formát:
B5, 260 x 190
Počet stran:
444
Druh papíru:
natíraný matný
Vazba:
tvrdá vazba V8
Jazyk:
slovenský
Vydal:
Dali-BB

Monografie tématicky navazuje na předposlední kapitolu prvního dílu, která mapovala nasazení Rýchlej divízie (RD) od konce listopadu 1941 do konce června 1943 na jižní časti Východní fronty. Poprvé od konce 2. světové války objektivně popisuje všechny těžkosti obranného boje v kruté ruské zimě a v kavkazských horách, ale i pohyblivou útočnou činnost v takřka tropických teplotách i v lesech Kavkazu. Bojové nasazení Rýchlej divízie na východní frontě bylo v minulosti marxisticko-leninskou historiografií prakticky ignorováno.
V průběhu dvou let existence RD se z tohoto narychlo a improvizovaně postaveného útvaru vykrystalizovala elitní divize slovenské armády. Divize bojovala po boku elitních německých divizí Wehrmachtu i Waffen SS, a proti elitním divizím a brigádám Rudé armády. Ačkoliv slovenští vojáci neměli motivaci k boji jako němečtí či sovětští vojáci, plně se jim svými výkony vyrovnali. Po porážce německé armády u Stalingradu však již vojáci RD nevěřili v německé vítězství. Morálka upadala a vojáci se domáhali slibované výměny. Posléze se jí v létě 1943 také dočkali. RD přestala existovat po odchodu většiny jejich zkušených příslušníků na Slovensko.
Kniha je věnovaná především vojákům a důstojníkům Rýchlej divízie, stejně tak jako jejich ruským protivníkům, kteří padli v boji. Je věnovaná i ostatním příslušníkům divize, kteří si čestně a statečně plnili svoji vojenskou povinnost na Východní frontě.

Kromě desítek černobílých dobových fotografií kniha tentokráte obsahuje i barevné přílohy s bokorysy vojenské techniky, což knihu činí zajímavou i pro modeláře.
 
Máte nějaký dotaz na toto zboží? Neváhejte a zeptejte se nás.
*
 
 
*

(zadejte prosím výsledek z důvodu ochrany proti zneužití)
 
 

 


A | A
Přihlásit


Zapomněli jste heslo?
Zadejte Váš e-mail a přihlašovací údaje Vám budou zaslány na Vaši e-mailovou adresu zadanou při registraci.


Košík je prázdný