Navigace: E-obchod tvrze BOUDA -> Knihy

PŘEPADENÍ Německý výsadek na Albertově kanálu, útok na tvrz Eben-Emael a Mansteinovo seknutí srpem 1940

 
PŘEPADENÍ Německý výsadek na Albertově kanálu, útok na tvrz Eben-Emael a Mansteinovo seknutí srpem 1940
 
 
Název: PŘEPADENÍ Německý výsadek na Albertově kanálu, útok na tvrz Eben-Emael a Mansteinovo seknutí srpem 1940
Autor: Milan BLUM, Martin RÁBOŇ
ISBN: 80-86463-10-9
Vydání, rok: první, 2002
Formát: A4
Počet stran: 582
Druh papíru: křídový
Vazba: pevná (V8a)
Jazyk: česky
Vydal: SPOLEK PŘÁTEL ČS.OPEVNĚNÍ BRNO

Mimořádné téma ve výpravné práci, stovky fotografií, řada z nich neznámých a až do vydání knihy PŘEPADENÍ nepublikovaných. Světová premiéra řady dokumentů a informací od několika dosud žijících pamětníků, materiály z archívů. Desítky plánů a výkresů.

Nezvykle výpravná kniha o začátku druhé světové války na Západě, připravovaná autory po řadu let. Napínavé čtení o jedinečném příběhu - pojednává o útoku elitního oddílu německých parašutistů, který byl úvodem k porážce Francie v roce 1940. O akci osobně vymyšlené Hitlerem a ověřené závěrečným výcvikem na československém opevnění v Orlických horách v okolí Králík.
Dozvíte se neuvěřitelné detaily o přepadu belgické superpevnosti Eben-Emael za prvního použití tajných zbraní. Kniha byla napsána díky informacím a materiálům z osobního archivu velitele a účastníků této mimořádné operace.
Rozsáhlé a početné přílohy v knize obsahují např. podrobné plány pevnosti, popisy použité techniky včetně letadel a tanků a řadu dosud nepublikovaných dokumentů, včetně kompletního přehledu vojenského materiálu ukořistěného Němci při okupaci ČSR. Jde o mimořádnou knihu o prvním a v dějinách také posledním dobytí pevnosti ze vzduchu.
Publikace obsahuje přes 600 fotografií (i barevných), kreseb a obrázků, téměř 200 plánů, to vše na kvalitním křídovém papíru. Vložené dva listy A3 s plány tvrze.
 
 
Máte nějaký dotaz na toto zboží? Neváhejte a zeptejte se nás.
*
 
 
*

Znovu vygenerovat
Kontrolni kod
 
 
 

 


A | A
Přihlásit


Zapomněli jste heslo?
Zadejte Váš e-mail a přihlašovací údaje Vám budou zaslány na Vaši e-mailovou adresu zadanou při registraci.


Košík je prázdný